Английский помогите пожалуйста 1. The students ____ busily, when we came up to them. a) was talking b) were talking c) talked 2. Sue went to India five years ago, but she __________ anywhere since then. a) isn`t goin...

Английский помогите пожалуйста 1. The students ____ busily, when we came up to them. a) was talking b) were talking c) talked 2. Sue went to India five years ago, but she __________ anywhere since then. a) isn`t going b) hasn`t gone c) hasn`t been going 3. My friend promised he _______ me in a week. a) will visit b) would be visiting c) would visit
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
вот ответы: 1. b 2.b 3.c
Гость
1. b ( одно действие произошло во время другого в прошлом) 2. c (действие началось в прошлом и все еще продолжается) 3. а