Английский ПОМОГИТЕ Составте текст из 5 предложений о какой либо достопримечательности , которая стоит на реке Темзе , но не называя её!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
It is really big building with clocks nearby. It is located on Temse river . There solving problems of Englnd . Also it is point of interests for tourists . It is very important building for England