Английский язык. 1 предложение.Duke loses his bone too. 2 предложение.Brother Rabbit has four carrots. Помагите Пожалуйста!!! Составить как минимум к каждому предложению 2 вопроса.(Тема: Present Simple.)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) What does Duke lose too? Who loses his bone too? Does he lose his bone too? Does Duke lose his bone or leg too? Duke loses his bone too, doesn't he? 2) How many carrots does Brother Rabbit have? What does Brother Rabbit have? Who has four carrots?