Английский язык 3 класс, пожалуйста а помогите. Заранее спасибо) 163 номер

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)In five o clock 2)On sunday 3) In Summer 4)on Thursday 5) In seventeen-ninty nine 6) In April 7)First of April 8) In winter 9) In eight o clock 10)In evening 11)on the third of August12)  In January 13) In eighteen-three seven 14)On Tuesday 15) In seven o clock