Английский язык Верещагина и Притыкина :напишите шесть предложений начинающих на : I think its time to...перевод Я думаю что пора...напишите пожалуйста по английскому

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I think it's time to have a breakfast. I think it's time to tell you my secret. I think it's time to forget about everything and relax. I think it's time to visit our grandmother because she probably misses us. I think it's time to start doing my homework.  I think it's time to make a decision.