Английский язык заполни кроссворд и в выделенных клетках ты прочитаешь слово правильно подобрать слова тебе помогут предложения.1)Tiny usually has his breakfast at 9 o... .2)There is a big ... in the house.3)Sit at the ... and ...

Английский язык заполни кроссворд и в выделенных клетках ты прочитаешь слово правильно подобрать слова тебе помогут предложения. 1)Tiny usually has his breakfast at 9 o... . 2)There is a big ... in the house. 3)Sit at the ... and write the letter. 4)We can play ... well. 5)Simon s ... is small but nice. 6)There are two big ... in my flat. 7)They put old things (вещи) in their ... . кроссворд 1. c.... 2. w....w 3. ..b.. 4. ...as 5. ...se 6. b......ms 7. p....y
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. clock 2. window 3. table 4. chess 5. house 6. bedrooms 7. pantry