Are you going on holiday around this year? Are you thinking about learning a few phrases to get by? Well, you should learn a little about gestures too, because what you say with your head and hands at home can mean something co...
Are you going on holiday around this year? Are you thinking about learning a few phrases to get by? Well, you should learn a little about gestures too, because what you say with your head and hands at home can mean something completely different in another country. Imagine this: You’re hugging your friend in the street in Tokyo when you see a Japanese may smile when they are angry or confused and that kissing or hugging in public is unacceptable in Japan?
Ответ(ы) на вопрос:
Вы собираетесь в отпуск вокруг этого года? Думаете ли Вы о ЛиреВы собираетесь в отпуск вокруг этого года? Думаете ли Вы о изучив несколько фраз, чтобы пройти? Ну, вы должны узнать немного о жестах тоже, потому, что вы говорите с вашей головы и рук в домашних условиях может означать нечто совершенно иное в другой стране. Только представьте себе: Вы обнимать друга на улице в Токио, когда вы видите японских может улыбаться, когда они сердиты или смешивать и что целоваться или обниматься в общественных неприемлемо в Японии?