Australian people drive.... a) on the right б) on the left в) in the middle of the road 2) choose an American English word. a) a footpath б) a pavement в) a sidewalk

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
   1).   Australian people drive on the left side of the road.    2).   Choose an American English word.                                                               в)  a sidewalk - тротуар (AE)