A)ВЫБЕРИТЕ ПРАВИЛЬНОЕ НАЧАЛО ВОПРОСА:....Rachel play tennis with her friends yesterday?1) did2)was3)does4)hasb)  НАЙДИТЕ ПРАВИЛЬНОЕ ПРЕДЛОЖЕНИЕ:1)We visit a Chinese Restaurant yesterday.2)We visited a Chinese Restaurant yesterd...

A) ВЫБЕРИТЕ ПРАВИЛЬНОЕ НАЧАЛО ВОПРОСА: ....Rachel play tennis with her friends yesterday? 1) did 2)was 3)does 4)has b)   НАЙДИТЕ ПРАВИЛЬНОЕ ПРЕДЛОЖЕНИЕ: 1)We visit a Chinese Restaurant yesterday. 2)We visited a Chinese Restaurant yesterday. 3)We visited of Chinese Restaurant yesterday.. 4)We yesterday visited of Chinese Restaurant . c) СДЕЛАЙТЕ ЭТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ОТРИЦАТЕЛЬНЫМ: We are going to birthday party tomorrow.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A)did b)2 3)we aren't going to birthday party tomorrow