Бчисліть масу вапняку (містить 5% некарбонатних домішок), яку потрібно розкласти для одержання вуглекислого газу, необхідного для реакції з гашеним вапном з метою одержання кальцій гідрогенкарбонату, кількість речовини якого с...

Бчисліть масу вапняку (містить 5% некарбонатних домішок), яку потрібно розкласти для одержання вуглекислого газу, необхідного для реакції з гашеним вапном з метою одержання кальцій гідрогенкарбонату, кількість речовини якого становить 0,3 моль.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
дано Wприм=5% n(Ca(HCO3)2=0.3mol найти m(CaCO3)-? Решение Составляем уравнение реакции xg                      6.72L CaCO3-->CaO+CO2↑ 100                    22.4    Хл                           48.6г CO2+Ca(OH)2-->Ca(HCO3)2 22.4                            162 находим массу образовавшегося Ca(HCO3)2 M(Ca(HCO3)2)=162g/mol m=n*M=0.3*162=48.6g - Ca(HCO3)2 находим какое количество СО2 вступило в реакцию Х/22.4=48.6/162 х=6.72л По условию задачи сказано образовавший CO2 это есть разложение CaCO3 находим массу CaCO3 ,без примесей M(CaCO3) = 100g/mol x/100=6.72/22.4 x=30g - CaCО3 чистого находим массу примесей вCaCO3 m=30*5/100=1.5g примесей по условию нам нужно массу известняка с примесью m=30+1.5=31.5g Ответ 31.5 гр.
Не нашли ответ?
Ответить на вопрос
Похожие вопросы