Белы(снег,малако,пена)чырвоны(мак,ружа,шкло)вясёлы(свята,раница,хлопчык),далёки(шлях,дарога,падарожжа),апошни(прыпынак,заданне,чверть). Складзи и запишы словазлученни.Абазнач канчатки прыметникау

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
бел(ы) снег, чырвон(ы) мак, вясел(ы) хлопчик, далек(и) шлях, апошн(и )прыпынак. бел(ае) малако, бел(ая) пена, чырвон(ая) ружа, чырвон(ае) шкло, вясёл(ае) свята, вясел(ая) раница, далек(ая) дарога, далек(ае) падарожжа, апошн(яе) заданне, апошн(яя) чверць.