Check the meaning of these adverbs. What are the adjectives . badly well quietly loudly quickly slowly safele dangerously fast high переводить не надо на до написать 2 форму например badly-bad

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Good, quiet, loud, quick, slow, safe, dangerous, fast, high
Гость
badly - bad well - good quietly - quiet loudly - loud quickly - quick  slowly - slow safely - safe dangerously - dangerous fast - fast high - highly