Чи втратив актуальність твір "І мертвим, і живим" за наших днів? Обгрунтуйте свою відповідь.Срочно, будь ласка)

Чи втратив актуальність твір "І мертвим, і живим" за наших днів? Обгрунтуйте свою відповідь. Срочно, будь ласка)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я вважаю, що цей твір Тараса Шевченка не втратив своєї актуальності і у наші часи. Адже він (Тарас Шевченко) у своєму посланні порушує ті проблемі, що існують і зараз. Ліричний герой твору дуже тяжко переживає трагізм навколишнього життя. Шевченко вважає, що український народ має всі підстави для формування своєї самостійної держави і культури. Ідеєю та значенням твору є вплив на формування національної самосвідомості українського народу, осуд байдужості до майбутнього свого народу, утвердження демократичного розуміння історії України та її культурного процесу.