Choose the correct answer It’s ____ , isn’t it? a) a wonderful day b) wonderful day _________ like rock music. a) much people b) many people She screamed in ________. a) a horror b) horror Do you believe in ____ at first sight?...

Choose the correct answer It’s ____ , isn’t it? a) a wonderful day b) wonderful day _________ like rock music. a) much people b) many people She screamed in ________. a) a horror b) horror Do you believe in ____ at first sight? a) a love b) love I am reading ______. a) book b) a book We had ____ while we were in the country. a) good weather b) a good weather I’m going to buy _______. a) a bread b) some bread The streets are covered with _________. a) snow b) a snow
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.а 2.b 3.b 4.b 5.b 6.a 7.b 8.a не уверена в двух,но большинство должно быть верно
Гость
1 - a 2 - b 3 - a 4 - b 5 - b 6 - b 7 - b 8 - a