Что куда ножно положить? have got и has got I ... a cat. W will ...a rabbit.I...a green crocodile. They... six hens. Ann....a black got. Jill...a got. I...a frog.Kate...a fox. We...five pets.

Гость
I have got a cat остальное я даже не понимаю, что к чему написано... делай по принципу: has - she/he/it; have - I, you, we, they