Что лишнее? :1) floor---stairs---hall---bank2) department store---chair---baker's---chemist's3) train station---theatre---church---window4) drive---pillow---sleep---skate5) running shoes---racket---ball---magazine

Что лишнее? : 1) floor---stairs---hall---bank 2) department store---chair---baker's---chemist's 3) train station---theatre---church---window 4) drive---pillow---sleep---skate 5) running shoes---racket---ball---magazine
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
.............................