Что нужно вставить вместо пропусков? какие предлоги? 1)in 2) am 3)is 4)are I ....... going to visit Alice in the hospital.-Will you go with me? What ........ William going to do?-I don't know. The students ...... going to ar...
Что нужно вставить вместо пропусков? какие предлоги? 1)in 2) am 3)is 4)are I ....... going to visit Alice in the hospital.-Will you go with me? What ........ William going to do?-I don't know. The students ...... going to arrange a concert for their parents Why ......... John going to see a doctor? We ......... going to take part in the project
Ответ(ы) на вопрос:
1 am
2 is
3 are
4 is
5 are
I am
what is
the students are
why is
we are