Что подумает обыкновенный человек, услышав эти прогнозы погоды? Найди соответствие. 1)It will be rainy. a) I need a jacket. 2)It will be warm. b) I mast go out! 3)It won`t be rainy. ...

Что подумает обыкновенный человек, услышав эти прогнозы погоды? Найди соответствие. 1)It will be rainy. a) I need a jacket. 2)It will be warm. b) I mast go out! 3)It won`t be rainy. c) I don`t need a pullover. 4)It won`t be cold. d) We can play football. 5)It will be sunny. e) I don`t want to get wet! 6)It will be windy. f) I like sunny weather.
Гость
1 - e 2 - c 3 - b 4 - d 5 - f 6 - a