Что вставить 1.We heiped him.........the key. a)to look for b)looking for c)look for 2.Would you mind........the window? a)opening b)to open c)open 3.He can...........tennis very well. a)playing b)play c)to play
Что вставить
1.We heiped him.........the key. a)to look for b)looking for c)look for
2.Would you mind........the window? a)opening b)to open c)open
3.He can...........tennis very well. a)playing b)play c)to play
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 a (to look for)
2 a (opening)
3 b (play)