Что вы сейчас делаете ?напишите правильные предложение,употребляя... I am ... -ing or I'm not ...-ing: 1)I wear jeans 2)study English 3)sit at home 4)watch TV 5) smoke a cigarette 6) talk with frends 7)relax 8) listen to music

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am wearing jeans I am studying English I am sitting at home I am not watching TV I am not smoking a cigarette I am talking with friends I am not relaxing I am listening to music