Что высмеивает Чехов в произведении хамелеон?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Хамелеоноство и Чинопоклонство. Чехов показывает в своем рассказе как быстро может человек менять свое мнение в зависимости от обстоятельств. Очумелов так и хотел узнать кто является хозином собаки, ведь от этого зависит его решение. Если это генеральская собака, то Очумелов снимат все обвинения с собаки, перкладывая их на Хрюкина. Узнав что это собака брата генерала, он отпускает ее, что и показывает чинопоклонство. Если бы это была собака не генерала, а какого либо рабочего, то Очумелов приказал бы "казнить" собаку, а также как- нибудь наказать хозяина! Смысл- Чехов высмеивает Хамелеонство и Чинопоклонство
Гость
 Як ящірка-хамелеон змінює своє забарвлення в залежності від обставин, так і городовий Очумєлов змінює своє поводження в залежності від того, з ким має справу: догідливий стосовно сильного і деспотичний стосовно слабкого.Комічну основу оповідання складає невідповідність: незначність важливого для героїв питання (кому належить собака) і серйозний, пристрасний тон обговорення цієї несерйозної "проблеми".Комічний ефект підсилюється самою побудовою центрального епізоду: це ланцюг "перетворень" Очумєлова. Причому "хамелеоном" виявляється не тільки представник влади, але й потерпілий Хрюкін, і обивательська юрба.Шість разів городовий Очумєлов змінює свою позицію: то він приймає вигляд людини "можновладця", розмовляє суворо, велично "ворушачи бровами", глибокодумно "обмірковуючи становище", і приймає суворе рішення: покарати хазяїна "бездоглядної" собаки, а самого пса знищити. Очумєлов уже передчуває задоволення "накласти штраф" на хазяїна собаки, як раптово в юрбі хтось висловлює припущення, що собака належить генералу.