Chuseok is the Korean harvest moon festival and an important holiday in Korea.The festival lasts for three days,usually sometime between August and Oc
Chuseok is the Korean harvest moon festival and an important holiday in Korea.The festival lasts for three days,usually sometime between August and October.Children dress up .People make sweet rice cakes with fresh fruit.перевисти на русский!
Срочно надо
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Чусок является корейский праздник урожая Луны и важный праздник в фестивалеKorea.The длится в течение трех дней, как правило, где-то между августом и
октядь.Children одеваются Люди по достоинству делают сладкие рисовые лепешки с свежими фруктами