Comment on : He,that travels far,knows much напишите плиз текст 7-8 предложений на английском на тему котороя выше очень срочно нужно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
не очень поняла тему, но вот предложения про путешествия 1.I very like travelling, it is so intetesting and exciting. 2. As for me, i prefer travel,than stay all days long at home. 3. i think people, who travel have more intrrsting life, than others 4. travelling is a very good, but it require money 5. not all can let theirself travel 6. but I love this, despite of disadvanteges of travelling