Complete the conversation with the correct form of the verbs in parentheses and for or since. interviewer Ben, how long have you been swimming? ben Well, I started swimming when I was eight, so I’ve been swimming (1) 14 years. ...

Complete the conversation with the correct form of the verbs in parentheses and for or since. interviewer Ben, how long have you been swimming? ben Well, I started swimming when I was eight, so I’ve been swimming (1) 14 years. interviewer And when (2) (do) you start swimming in competitions? ben I (3) (enter) my first competition when I was ten. interviewer (4) (do) you win? ben No, I didn’t. I (5) (win) my first race when I was twelve, it was fantastic. interviewer And how many times have you won (6) then? ben Oh! Lots of times. I’ve (7) (swim) in so many races I can’t remember. interviewer What is the best moment so far? ben When I (8) (be) in the Olympic Games™. interviewer Yes, I remember, you won a medal. ben That’s right. I won a bronze medal.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Завершите разговор правильной формой глаголов в круглых скобках и за или после. Интервьюер Бен, как давно ты плаваешь? Ben Ну, я начал плавать, когда я Было восемь, так что я плавал (1) 14 лет. Интервьюер И когда (2) (делаете) вы начинаете Плавать в соревнованиях? Ben I (3) (введите) мой первый Когда мне было десять лет. Интервьюер (4) (do) вы выиграли? Ben Нет, я этого не сделал. Я (5) (выиграю) мой Когда мне было двенадцать, это была фантастика. Интервьюер И сколько раз вы выиграли (6) тогда? Ben О! Много времени. Я (7) (плаваю) во многих гонках, которые я не помню. Интервьюер: Какой сейчас лучший момент? Ben Когда я (8) (быть) в Олимпийские игры ™. Интервьюер Да, я помню, вы выиграли медаль. Ben Верно. Я выиграл бронзовую медаль.