Complete the conversation. Write true answers in reply to these questions. A: Do you enjoy learning English? B: A: How many lessons a week do you have? B: A: who's you English teacher this term? B: A: Did you speak any Engl...

Complete the conversation. Write true answers in reply to these questions. A: Do you enjoy learning English? B: A: How many lessons a week do you have? B: A: who's you English teacher this term? B: A: Did you speak any English during the holidays? B: A: Are you learning any other foreign languages at the moment? B:
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Yes, it is. I kile to learn English.   (- любите ли Вы учить английский язык?     -Да, это так. Мне нравится его учить.) 2) I have three lessons in a week of English.     ( -сколько у Вас в неделю уроков английского языка?       - В неделю у меня три урока английского языка) 3) My teacher of English it's...   (- кто Вас учит английскому языку?     - Мой учитель по английскому это....) 4) No. In my city there aren't enough foreigners.    (-Разговаривали ли Вы когда-нибудь с англичанами?      -Нет. В моём городе очень мало иностранцев) 5) No. I learn only English.     (- Учите ли Вы помимо английского какие-либо другие языки?       -Нет. Я учу только английский язык)