Complete the imperatives with the words below. don’t forget don’t stay learn meet play visit come 1 interesting new people! 2 new rollerblading tricks! 3 to our club! A at home! 5 basketball and get fit! 6 our w...

Complete the imperatives with the words below. don’t forget don’t stay learn meet play visit come 1 interesting new people! 2 new rollerblading tricks! 3 to our club! A at home! 5 basketball and get fit! 6 our website! 7 to tell your friends!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Заполните императивы следующими словами. Не забывай, не оставайся учиться 1 интересных новых людей! 2 новых роликовых трюка! 3 в наш клуб! А дома! 5 баскетбол и получить форму! 6 наш сайт! 7 рассказать своим друзьям!