Complete the responses with So or neither A: I cant stand Tom Cruise B: No,_____ A: I think Johnny Depp is good though B: Yes, ______ A: I'm going to see his new film tomorrow night B: Oh, ____! We should meet up afterwards ...

Complete the responses with So or neither A: I cant stand Tom Cruise B: No,_____ A: I think Johnny Depp is good though B: Yes, ______ A: I'm going to see his new film tomorrow night B: Oh, ____! We should meet up afterwards A: OK! But I don't want a pizza. I am on a diet. B: _____ I've given up pizza. And I',not eating chips. A: No, ____. But we can have a coffee!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Neither can I So do I So am I So am I Neither am I.