Complete the sentences. про девушку (она) про пиццу (it's) 1 She's from the 2 lt's from Italy. United States. про мужчину (он) про девушку (она) 3 ________ from Russia. 4 ________ from Engl...

Complete the sentences. про девушку (она) про пиццу (it's) 1 She's from the 2 lt's from Italy. United States. про мужчину (он) про девушку (она) 3 ________ from Russia. 4 ________ from England. про мужчину (он) про девушку (она) 5 ________ from Spain. 6 ________ from Japan. про вазу ( it's) про мужчину (он) 7 ________ from China. 8 ________ from Mexico.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He's from Russia. She's from England. He's from Spain. She's from Japan It's from China. He's from Mexico