Complete the sentences. (Вставьте вместо точек в предложения правильные слова из скобок). 1. S

Complete the sentences. (Вставьте вместо точек в предложения правильные слова из скобок). 1. Some people ... always late. (IS or ARE) 2. I need my glasses but I can't find ... (IT or THEM). 3. I like your jeans? - Where did you buy ... ? (IT or THEM) 4. I need ... new trousers. (A or A PAIR OF) 5. I am going to buy ... shorts tomorrow. (A or A PAIR OF) 6. How many socks ... in your backpack? (IS or ARE). 7. I don't like mice. I'm afraid of ... . (IT or THEM). Заранее спасибо.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.are 2.them 3.them 4.a pair of 5.a pair of shorts 6.are 7.Them