Complete the sentences with a,an or some. 1. _____rice 2. _____ apple 3. _____ cakes. 4. _____ water 5. _____ hot dog 6. _____ bread. 7

Complete the sentences with a,an or some. 1. _____rice 2. _____ apple 3. _____ cakes. 4. _____ water 5. _____ hot dog 6. _____ bread. 7. _____ juice 8. _____ meat 9. _____ sugar 10. _____ tomato 11. _____ orange 12. _____ meat 13. _____ potato.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Some   an   some   some   a   some   some    some   some   a    an    some    a   -по порядку