Complete the sentences with on/in/at. 1) Goodbye! See you __ Saturday. 2) I usually get up __ 8 o` clock in the morning. 3) What are you doing __ Thursday evening? 4) My granny`s birthday is __ February. 5) I like to look at th...

Complete the sentences with on/in/at. 1) Goodbye! See you __ Saturday. 2) I usually get up __ 8 o` clock in the morning. 3) What are you doing __ Thursday evening? 4) My granny`s birthday is __ February. 5) I like to look at the Moon __night. 6) We often go to the beach __ summer. 7) Let`s meet __ 6-30 tomorrow evening. ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) on 2) on 3) скорей всего on 4) in 5) at 6) in 7) скорей всего at
Гость
1)on 2)at 3)on 4)on 5)at 6)in 7)at