Complete the text with the words from the box. My dear Daddy, I am very glad that i ... this school. It is very different from my previous school.

Complete the text with the words from the box. My dear Daddy, I am very glad that i ... this school. It is very different from my previous school.But the problem is that I dont sleep. You will ask me why. I will explain - because I am reading all night long. I didnt .. classes last year, but w didnt read so much. I feel i have ... the class. They discuss Robinson Crusoe, Qulliver, or Oliver Twist, but i have never heard about them. I must read a lot to ... the others. I dont want to look silly. By the way, did you often ... school when you were a boy? How did you ... with the class? Write to me about your school days, please. Yours, Ierisha Слова: Fall behind, catch up with, attend, miss. ОЧЕНЬ СРОЧНО!!!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Заполните текст со словами из коробки. Мой дорогой папа, я очень рад, что я ... эта школа.  Она сильно отличается от моей предыдущей школы.  Но проблема в том, что я не сон.  Вы спросите меня, почему.  Я объясню, - потому что я читаю всю ночь напролет.  Я не сделал .. классов в прошлом году, но ж читал так техника его подводит много.  Я чувствую, у меня есть ... класс.  Они обсуждают Робинзона Крузо, Qulliver или Оливер Твист, но я никогда не слышал о них.  Я должен читать много, чтобы ... другие.  Я не хочу выглядеть глупо.  Кстати, не так часто ... школу, когда ты был мальчик?  Как ты ... с классом?  Пишите мне о ваших школьных дней, пожалуйста.  С уважением, Ierisha Слова: отстанет, догонять, присутствовать, мисс.