Complete these dialogues. A. A: Excuse me, ... . B: Certainly, walk ... . You can't miss it. A: Is it far from here ? B: ... . A: Thank yo

Complete these dialogues. A. A: Excuse me, ... . B: Certainly, walk ... . You can't miss it. A: Is it far from here ? B: ... . A: Thank you very much. B: ... .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A: Excuse me, where is the zoo, please? B: Certainly, walk forward. You can't miss it. A: Is it far from here ? B: No, it is not so far . A: Thank you very much. B: You are welcome .