Cрочно! Нужно мини-письмо на тему "переехал в новый дом и надо описать, что нравится, а что нет" (Письмо можно кому угодно, потом заменю) Буду очень признателен, выручайте! :с

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear Ann, Thank you for your answer. I'm glad you are fine. As for me I'm a bit busy. We moved to a new appartament. There are two bedrooms, one kitchen and one living room. I like our new living room. It is very big and it has two windows. But my new bedroom isn't so cosy, because of not enough space for my sports. I wood like you to come and visit me. Sorry I have to go to decorate our kitchen. Hope to hear from you soon. With love, Ben