Cross out odd word.Cрочнооо!1 English German Russian Britain Italian French2 Science History Christmas Maths Physical Education3 day week language year month  minute4 second fifteenth first third eleventh last

Cross out odd word.Cрочнооо! 1 English German Russian Britain Italian French 2 Science History Christmas Maths Physical Education 3 day week language year month  minute 4 second fifteenth first third eleventh last
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. britain 2.christmas 3.language 4.last
Гость
1 Britain - все остальные название национальностей 2 Christmas - все остальные школьные предметы 3 language - все остальные слова относятся к понятию времени 4  last - все остальные слова порядковые числительные