Даю 50 баллов! Помогите пожалуйста. Write a short email to a friend about what you did last weekend. Написать ?

Даю 50 баллов! Помогите пожалуйста. Write a short email to a friend about what you did last weekend. Написать ??ебольшое письмо другу о том, что вы сделали в прошлые выходные
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear friend, My last weekend was cool. I was reading my favorite book and riding a bike with my friend Nastya. Leter, My family and I was going a restaurant. With love, свое имя