ДАМ 16 БАЛЛОВ! Сделайте упражнение 1, 2, 3 (4 класс англ яз ) СРОЧНО

Гость
1. Three books, one school bag,six pens, flower pot and five cups. 2. Nick was in London, Moscow, Kiev, India, Africa. 3. 30 sentences.