ДАМ 99 БАЛЛОВ!СОСТАВЬТЕ ХОТЬ НЕМНОГО! Cоставьте любые предложения со словосочетан

ДАМ 99 БАЛЛОВ!СОСТАВЬТЕ ХОТЬ НЕМНОГО! Cоставьте любые предложения со словосочетаниями : 1)to be capable of doing something 2)a low income 3)a key to the door 4)a key to happiness 5)a low level 6)at the same level 7)hight levels of stress at work 8)to raise a cup to your lips 9)to raise a child 10)the latest research 11)further research on the topic 12)to carry out research 13) to be single 14)to tend to do something 15)according to 16)senior citizens 17)bare necessities
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
3) I finally found the key to the door.