Дапамагите кали ласка!) решите два задания, 3 не надо, заранее спасибо))

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Лес,пераважна дубовы,стаяў на узгорку. Усё іншае,у тым ліку прозвішча і імя, ён высвятліў пася,калі сам пачынаў аглядаць хворага. Ягады раслі скрозь,нават каля самы дачных домікаў. На палях,апрача пшаніцы,рассцілаюцца цэлыя лясы сланечнікаў. На голых дрэвах,замест лісця,паклалі шэрань маразы. 2)1.за выключэннем перапынку на снеданне і абед   2.акрамя акрайца хлеба   3.нават каля берага   4.нават зімой   5.асабліва малінамі   6.акрамя спектакля   7. напрыклад у Волгі   8.у тым ліку стараста