Дапоўні сказы даданымі членамі і запішы тэкст Стаяла цішыня. Свяціла сонейка. Стукаў дзяцел. Ветрык варушыў лісцікі. Пчолкі і матылькі пераляталі. Бегалі мурашкі. Наліваліся сунічкі. Усё зялёнае.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Наўкол стаяла незвычайная цішыня. У небе ярка свяціла сонейка. Дзесьці на сасне моцна стукаў дзяцел. Ціхенькі ветрык ледзь-ледзь варушыў лісцікі. Жвавыя пчолкі і павольныя матылькі пераляталі з кветкі на кветку. Па сцежцы бегалі малюсенькія мурашкі. У траве наліваліся чырвоныя сунічкі. Усё кругом было па-летняму зялёнае.