Дать ответы на вопрос:1. Are you a good eater?Why?2.What food do you like?3.What do you usually eat when you are hungry?4.What do you drink when you are thirsty?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Yes, i am. 2.I like soups and meat. 3.When i am so hungry, i eat whatever. 4.When i thirsty, i drink water.
Гость
1. Ты хороший едок? Почему? 2. Что ты любишь есть? 3. Что ты обычно ешь, когда голоден? 4. Что ты пьешь, когда у тебя жажда? Ответь на русском, я тебе переведу)