Дайте перевод текста : В нашем классе есть парты и стулья. Еще есть шкафы,компьютер и школьная доска. В классе на подоконниках и на шкафах стоят много цветов. Наш класс очень светлый и красивый.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In our class there are desks and chairs. Enough yest wardrobes, computer and blackboard. In class in - and on wardrobes stand many flowers. Our class is very bright and beautiful.
Гость
In our class there are desks and chairs. Still have cabinets,computer and blackboard. In the class on the window sills and cabinets there are a lot of flowers. Our class is very bright and beautiful.