Дайте пожалуйста перевод данных предложений : 1.We often agree with each other 2.We sometimes fall out over the smallest things. 3.Once my best friend and i had a big flight but we made up that some day 4. We always stick tog...
Дайте пожалуйста перевод данных предложений : 1.We often agree with each other 2.We sometimes fall out over the smallest things. 3.Once my best friend and i had a big flight but we made up that some day 4. We always stick together in any situation 5. We are unhappy on weekends because we miss each other 6.When i upset my best friend.I feel ashamed of myself 7. My best friend is never mean to anybody Помогите пожалуйста!
Ответ(ы) на вопрос:
Мы часто соглашаемся с друг другом.Иногда мы ссоримся из-за пустяков.Однажды мой лучший друг и я сильно поссорились,но мы и помирились сразу же.Мы всегда держимся вместе в любой ситуации.Мы несчастны по выходных,потому что мы скучаем за друг другом.Когда я расстроила свою лучшую подружку,мне было стыдно.Моя лучшая подружка всегда щедра ко всем.