Даю 30 баллов. Составить 3 вопроса по трём типам (общий, специальный, к подлежащему) к предложению Londoners like long walks. Пример: I know a lot about the U.K. Общий: Do I know a lot about the U.K.? Спец: What do I know abo...

Даю 30 баллов. Составить 3 вопроса по трём типам (общий, специальный, к подлежащему) к предложению Londoners like long walks. Пример: I know a lot about the U.K. Общий: Do I know a lot about the U.K.? Спец: What do I know about the U.K.? Вопрос к подлеж: Who knows a lot about the U.K.? Пожалуйста.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do Londoners like long walks? 2. What do Londoners like? 3. Who likes long walks?
Гость
Общий Do Londoners like long walks? К подлежащему Who likes long walks? Специальный What walks do Londoners like?