Даю 55 баллов !!! задание простое))) напишите 4 предложения в будущем времени на тему "если бы у меня был мой клон/робот" Сразу говорю без переводчика . спасибо)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
If I have  cloan, he go to school instead of me if i have a robob, he he would have done homework for me if i have a robot, he would have clean in my room if i have a robot, he would cook dinner
Гость
If I had a robot, he would do the washing up. if I had a robob, he would study a lot of new English words. if I had a robot, he would go shopping. if I had a robot, he would learn Chinese.