Даю вам 35 баллов за правильное решение,срочно надо,посторайтесь сделать правильно,заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
How many chairs are there in the room? How many tables are there in the room? How many carpets are there on the floor? How many lamps are there on the table? How many lamps are there in the room? How many pictures are there on the walls?