ДАЮ ВСІ БАЛИ )))ЛЮДИ ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА БЛАГАЮ ДУЖЕ ПОТРІБНО!!! УКРАЇНСЬКА МОВА 10 КЛАС ПОМОЖІТЬ Я ВАС ДУЖЕ ПРОШУ !!! 1. Укажіть рядок застарілих слів, кожне з яких у сучасному вжитку замінене іншим. А Булава, пірнач, бек...

ДАЮ ВСІ БАЛИ )))ЛЮДИ ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА БЛАГАЮ ДУЖЕ ПОТРІБНО!!! УКРАЇНСЬКА МОВА 10 КЛАС ПОМОЖІТЬ Я ВАС ДУЖЕ ПРОШУ !!! 1. Укажіть рядок застарілих слів, кожне з яких у сучасному вжитку замінене іншим. А Булава, пірнач, бекет; Б перст, оний, лицедій; В курінний, сотник, коругва; Г очіпок, свита, жупан. 2. Лише із запозичених слів складається рядок: А фортепіано, арфа, сопілка; Б спорт, гра, хокей; 9 В політика, техніка, граматика; Г блуза, сорочка, льон. 3. Укажіть рядок, у якому є діалектне слово. 9 А Швидше, прудкіше, борше; Б книжковий, книжний, науковий; В геологія, географія, геодезія; Г місцевий, міський, городяни. 4. Укажіть рядок стилістично забарвлених слів. А Згори, яблуня, повінь; Б блискавка, жайворонок, близько; В голова, курка, жито; Г збіговисько, довготелесий, кумекати. 5. Укажіть правильне твердження. А Серед стилістично забарвленої лексики найбільш не­ чітко протиставлені книжні та розмовні слова. Б Стилістично забарвлена лексика співвідноситься з од­ ним чи кількома функціональними стилями. В Емоційна лексика властива всім стилям мови. Г Усі слова української мови мають постійне емоційне забарвлення. 6. Укажіть рядок, у якому в словосполученні є лексична по ­ милка. А Ушкодити палець, потяг далекого прямування; Б списати на видаток, добре ставлення; В постільні приналежності, кутова кімната; Г ущипливе зауваження, достеменно відомо. Достатній та високий рівні (За кожну правильну відповідь учень отримує 2 бали.) 7. Відредагуйте речення. 1) Розірвавши конверт, лист одразу ж був прочитаний. 2)Коли Омельченко познайомився з Василем, він був уже начальником відділу. 8. Виконайте стилістичний розбір тексту. Перший теоретик лінгвістики Олександр Опанасович Потебня народився у селі Гаврилівці Роменського повіту Полтавської губернії. 1856 року закінчив Хар ­ ківський університет, пізніше там викладав, від 1875 року — про­ фесор, 1877 — член­кореспондент Імператорської академії наук. Як науковець О. О. Потебня перебував під впливом ідей В. фон Гумбольдта, однак переосмислив їх у психологічному дусі. Ба­ гато займався вивченням співвідношення мислення та мови, у тому числі в історичному аспекті, виявляючи історичні зміни в мисленні народу. Займаючись питаннями лексикографії та морфології, увів у російську граматичну традицію низку термінів та понятійних протиставлень. Так, він запропонував розрізняти «майбутнє» та «теперішнє» значення слова. О. О. Потебня відо­ мий також своєю теорією внутрішньої форми слова, у якій кон­ кретизував ідеї Гумбольдта. Саме завдяки трактуванню Потебні «внутрішня форма слова» стала загальноприйнятим терміном. Одним із перших О. О. Потебня вивчав проблеми поетичної мови та зв’язку її з мисленням, поставивши питання про мистецтво як особливий спосіб пізнання світу. Створив українську школу лінгвістики, вивчав українську мову та фольклор. Ідеї Потебні мали великий вплив на лінгвістів ХХ століття. (З календаря ) 9. Складіть висловлювання в публіцистичному стилі на тему «Відберіть у народу все — і він зможе все повернути, але відберіть мову, і він ніколи вже більше не створить її» (К. Ушинський).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 б 2 в 3 а 4 г 5 б 6 в Тесты ) И что конкретно нужно исправить в 7?Пунктуацию или грамматику?