Діагональ рівнобічної трапеції перпендикулярна до бічної сторони а основи дорівнюють 7см і 25 см. знайдіть довжини відрізків на які діагональ ділить висоту трапеції проведену з вершини тупого кута

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Строим трапецию АВСД, Угол А острый. ВС=7 см, АД=25, АС⊥СД, ВК⊥АД, СР⊥АД ΔАСД - прямоугольный. СР²=АР·РД=16·9=144;   СР=12 см. ВК=СР= 12 см. ВК пересекает АС в точке О. ΔАОК подобен ΔАСР (по трем углам) АК/АР=ОК/СР, 9/16=ОК/12, ОК=9·12/16=6 см, ОВ=12-6=6 см. Ответ: 6 см, 6 см.