Діагональ трапеції поділяє її на два подібні трикутники. знайти цю діагональ ,якщо основи трапеції дорівнюють 50 см і 72 см (допоможіть)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нехай дана трапеція АВСД, ВС=50 см, АД=72 см. Невідома діагональ АС. За умовою подібні трикутники АВС та АСД. З подібності трикутників маємо: ВС\АС=АС\АД 50\АС=АС\72 АС²=50*72=3600 АС=√3600=60 см Відповідь: 60 см.