Диалог продавца и покупателя в магазине на английском языке( продавец предлагает CD Player)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Первая реплика покупателя -Good mornong -Good morning. Can I Help you? -You probably can. The thing is...Well, my son has a birthday next week  and I... -And you don't know what kind of gift he prefers -Actually -Not a problem. What does your son like? -Give a minute...He likes sports -What kind of sports? -He likes mountain skiing -I'm sorry but we don't have any mountain skiing equipment  rught now -I see... He likes music too -We have a  stylish walkmans and CD Players. Here. That one looks very nice -Oh yeah, that's what I need. How much does it cost? -Ten pounds -Here it is -Now your son will be happy -Yes. thank youand good bye -See ya (you)